Очищення мармуру: особливості та способи

 

Мармурові вироби виглядають дуже вишукано і стильно. Цей матеріал використовують як для інтер’єрних рішень, так і для оздоблення екстер’єру. Наприклад, це можуть бути мармурові сходи, стіни жилих приміщень, стільниці, підвіконня та інше. Всі ці вироби здатні слугувати дуже довгий час, не втрачаючи своїх властивостей. З цього боку мармур не тільки гарний, але і практичний матеріал. Але він потребує особливого догляду. Тоді він не потьмяніє і збереже свою цілісність. В цій статті ми розкажемо, як правильно доглядати за мармуровими виробами.

 

 

Особливості мармурових виробів

 

Мармур – це міцний та достатньо пластичний камінь. Кожний виріб з натурального мармуру буде унікальний, адже не існує двох каменів з однаковим малюнком прожилок. Особливість мармуру в тому, що він має пористу структуру. Тому він здатен поглинати речовини. Через це камінь може швидко забруднюватися, а також поглинати фарбуючи речовини. Стільниця, на яку був розлитий фруктовий сік, може назавжди залишитись з плямою. Тому важливо дуже швидко очищати забруднену поверхню і правильно за нею доглядати.

 

 

Як доглядати за мармуровими виробами?

 

Підтримувати натуральний камінь в гарному вигляді зовсім неважко. Але важливо знати, як само це робити. Через властивості мармуру, про які ми згадали, на ньому неможна використовувати наступне:

 

– Абразивні миючі засоби (частіше за все це порошкоподібні речовини)

– Засоби, що містять кислоту

– Дуже багато будь-якого миючого засобу (не розведеного водою)

– Будь-які знаряддя для прибирання, що дряпають поверхню.

 

Якщо не дотримуватись цих вказівок, мармур швидко стане тьмяним, на ньому будуть сильно помітні подряпини. Естетичний вигляд каміння буде зіпсований.

Тому догляд повинен бути дбайливим та регулярним. Для щоденного прибирання достатньо м’якої тканини, змоченою водою або мильним розчином. Поверхню протирають вологою тканиною, а потім сухою. Бажано використовувати оксамитову матерію або шматочок замші. Якщо у вас на кухні або в ванній кімнаті мармурова стільниця, такого очищення за звичайних умов буде достатньо. Декілька раз на рік або при необхідності проводять більш глибоку чистку з використанням звичайного миючого засобу для посуду. Потім, так само, витирають камінь насухо та полірують тканиною.

Для профілактики уражень та глибокого проникнення бруду, рекомендується використовувати спеціальні полірувальні рідини та воск. Вони створюють захисну плівку на камені, що не дозволяє мілким частинкам проникати в його структуру. Це не тільки збереже зовнішню привабливість виробу, але і захистить його від крихкості.

 

Що робити, якщо мармур заплямований або подряпаний?

 

Якщо ж вам треба почистити мармуровий виріб, який довгий час був без нагляду, або тому що на нього був пролитий чай, кава чи сік, використовуються іншу засоби.

Тільки-но пролиту рідину треба швидко видалити. Для цього підходять серветки чи тканина. Але не треба терти поверхню, бо ефект буде протилежний, рідина швидше і глибше проникне в мармур. Коли все видалено, поверхня миється теплою водою і, як звичайно, полірується.

Коли на виробі вже з’явилось забруднення, що не змиваються, або подряпини, можна звернутись до організації, що займається поліруванням мармуру. Це кропітка процедура, яка робить шар каменю дещо тоншим. До неї слід вдаватися в крайньому випадку, хоча виріб знову буде як новий.

 

 

Існують спеціалізовані та безпечні засоби для чищення пористих каменів, в тому числі мармуру. Вони дозволяють почистити камінь в домашніх умовах, навіть якщо він сильно забруднений.

 

Спеціальній засіб для очищення мармуру

 

 

Це концентрована суміш, що бореться з різними забрудненнями на камені, в тому числі сажею, вапняним нальотом, іржею та глибоким забрудненням звичайним пилом. Цей засіб можна використовувати незалежно від того, чи була поверхня полірована та покрита воском. Також, якщо це мармуровий виріб з металевими елементами, суміш не викликає корозію метала. Колір каменю не зміниться.

Очищення таким способом можна проводити на поверхнях, що знаходяться всередині будинку, а також на вулиці. Так можна чистити камені сходи, бруківку, окрім мармурових виробів також обробляти бетонні покриття, виробі з граніту та керамограніту.

Об’єм суміші в тарі – 1 літр. Її розводять у відношенні 100-200 мл на 5 літрів води. Цю пропорцію можна дещо змінювати залежно від ступеня забруднення. Використовуйте та зберігайте засіб в температурному діапазоні +5 – +25 оС.

Спочатку поверхню треба очистити від твердих речовин і бруду. Якщо це мармуровий виріб на вулиці, з нього прибирається увесь бруд, листя, мох, пісок, одним словом усе, що заважає та може створити подряпини при терті. Якщо десь є ділянки, уражені пліснявою, їх треба обробити відповідним засобом. Більше про те, як боротись з пліснявою, читайте в цій статті.

Далі поверхня змочується водою. Пензлем наноситься очищаючий засіб. Якщо використовувати щітку, у неї повинен бути м’який ворс. Дуже сильні забруднення дозволяється обробляти нерозчиненим концентратом. Цей засіб безпечний для такого використання. Процедура завершується ретельним змивання водою та витиранням насухо. Якщо ця поверхня знаходиться на вулиці, її треба добре просушити. На завершення мармур полірується чи обробляється воском.

 

 

Мармур – це благородний та практичний матеріал. При правильному догляді він буде прикрашати ваш дім довгі роки.

 

 

Джерела:

pinterest.com
granit-master.kg
mc-home.com.ua