Що таке гідроізоляція та для чого вона потрібна?
Гідроізоляція – це відмінний спосіб захистити конструкції будинків від проникнення та шкідливого впливу води, хімічно-агресивних рідин, стічних вод тощо. Вона забезпечує оптимальну експлуатацію споруд та підвищує їхню довговічність.
Як класифікують гідроізоляційні системи?
Розрізняють протифільтраційну та протикорозійну гідроізоляцію.
Протифільтраційна гідроізоляція здатна запобігати проникненню води у підземні та підводні споруди (зокрема, підвали, фундаменти), просочуванню через підпірні гідротехнічні споруди та витіканню води з басейнів, резервуарів.
Водночас протикорозійна гідроізоляція захищає приватні будівлі від негативного впливу мінералізованих ґрунтових вод, морської води, стічних вод промислових підприємств, атмосферної вологи (наприклад, надземні металеві конструкції), а також від корозії, спричиненої блукаючими струмами.
Види гідроізоляційних матеріалів
1.За видом гідроізоляційних матеріалів
На сьогодні існує чимало гідроізоляційних матеріалів. Для того, щоб легше було зорієнтуватися під час вибору, варто знати їхні види та головні характеристики:
- Бітумні мастики. Вони характеризуються еластичністю, хорошими гідроізоляційними властивостями та високою адгезією.
- Полімерні та полімер-цементні розчини. Вони застосовуються як обмазочна гідроізоляція та покращують властивості поверхні, зокрема можуть збільшувати міцність.
- Полімерні мембрани. Вони вирізняються довгим терміном експлуатації, екологічністю та високою стійкістю.
- Фарбувальні матеріали. Їх вирізняють за стійкістю до ультрафіолетового випромінювання та гідрофобними властивостями.
2. За способом нанесення:
- Обмазувальна
- Штукатурна
- Обклеювальна
- Монтажна
- Ін’єкційна
- Проникаючої дії
3. За станом матеріалу:
- Жорстка
- Напівжорстка
- Еластична
- Наделастична
4. За стійкістю до водного навантаження:
- Постійне зволоження під тиском води
- Постійне зволоження без тиску води
- Періодичне зволоження
Методи виконання гідроізоляцій
На будівництві зазвичай використовують такі методи виконання гідроізоляції:
- Рулонний (обклеювальний). Цей вид гідроізоляції під час будівництва здебільшого використовується разом з іншими гідроізоляційними методами. Він призначений для захисту будівель від води за допомогою приклеювання рулонних гідроізоляційних матеріалів. Його зазвичай використовують на зовнішніх поверхнях будівель.
- Просочувальний. Такий вид гідроізоляції використовують найчастіше на бетонних та залізобетонних поверхнях. Портландцемент, кварцовий пісок й активні хімічні добавки у суміші здатні проникнути у структуру будівельних матеріалів і створити всередині нерозчинні хімічні сполуки. Цей спосіб особливо дієвий для захисту від води підвалу чи фундаменту. Водночас просочувальну гідроізоляцію заборонено застосовувати на цегляних та кам’яних поверхнях.
- Ін’єкційний. Спеціальну рідину з гідроізоляційним складом заливають безпосередньо у тріщини, пори та шви примикання, які треба захистити від впливу води. Ін’єкційний метод застосовують на бетоні, цеглі, буті, камені та для різних деформаційних швів. Ін’єкційна гідроізоляція полягає у застосуванні в’язкого матеріалу, який наносять за допомогою методу нагнітання.
- Засипний. Цей метод характеризується тим, що спеціальну суміш засипають на необхідну поверхню. Структура суміші сипка та з водонепроникними властивостями.
- Обмазувальний. Такий метод є найбільш сучасним і простим способом рідкої гідроізоляції фундаменту, покрівлі, тераси, всього будинку та внутрішніх приміщень від проникнення води та вологи. Для обмазувальної гідроізоляції використовують суміші з однокомпонентним або двокомпонентним еластичним складом.
- Фарбувальний. Такий вид гідроізоляції схожий на фарбу. Рідкі або пастоподібні матеріали наносять на поверхню за допомогою малярних пензлів, щіток і шпателів. Завдяки фарбувальному методу створюється тонке багатошарове покриття для захисту різних металевих і залізобетонних конструкцій. Найбільш надійними вважаються два види фарбувальної гідроізоляції – холодна епоксидно-каучукова та гаряча бітумно-полімерна.
Перед тим, як купувати гідроізоляційний, необхідно визначитися із завданнями гідроізоляції. Варто також зауважити, що правильний підбір цього гідроізоляційного матеріалу можливий лише за умови врахування індивідуальних особливостей кожної будівлі, а також кліматичних умов. Тому компанія MC-Bauchemie пропонує вам такі варіанти:
RD 1 UNIVERSAL
Готова до використання багатофункціональна однокомпонентна гідроізоляція на основі реактивної смоли. Призначена для гідроізоляції будівельних конструкцій в нових будівлях та реконструкції старих споруд. Матеріал залишається еластичним навіть при -20°C та стійкий до контакту з хлорною водою. Не містить розчинників, не має неприємного запаху. Колір – зелений.
Призначена для влаштування безшовної гідроізоляції всередині та зовні приміщень на вертикальних та горизонтальних поверхнях на більшості типів основи (див. придатні основи). Висока стійкість до дії УФ-випромінювання дозволяє використовувати матеріал для гідроізоляції та ремонту дахів (шифер, метал, керамічна та бітумна черепиця, тощо). Висока еластичність та здатність до перекриття тріщин дозволяє використовувати матеріал для гідроізоляції фундаментів, плит перекриття, балконів, терас на позитивний тиск води. Стійкість до дії хлорованої води дозволяє використовувати гідроізоляцію для облаштування басейнів, водних об’єктів в ландшафтному дизайні, тощо. Також, застосовується для скріплення тріщин, гідроізоляції проходів труб та комунікацій в будівельних конструкціях.
Детальныше тут.
Гідроізоляція підвалів
2-компонентна гідроізоляція, призначена для захисту підвальних та цокольних приміщень (погребів, гаражів тощо) від дії негативного та позитивного тиску води до 0,5 МПа у випадках, коли неможливо зробити належну зовнішню гідроізоляцію. Матеріал має високу адгезію до більшості видів мінеральних основ та може використовуватись всередині та зовні приміщень. Колір – сірий.
Призначена для гідроізоляції недеформівних мінеральних основ зовні та всередині будівель від дії негативного та позитивного тиску води до 0,5 МПа. Може використовуватись як по вертикальним, так і горизонтальним основам (в т.ч. стіни, цементні стяжки та штукатурки, мурування, тощо). В разі використання для гідроізоляції підлоги рекомендується подальше облицювання плиткою для захисту від механічних пошкоджень. Для герметизації стиків ти примикань стіна-підлога рекомендується використовувати гідроізоляційну стрічку.
Детальніше тут
Мастика для безшовної гідроізоляції
Готова до використання полімерна однокомпонентна мастика для влаштування безшовної гідроізоляції під облицювання керамічною плиткою. Призначена для використання у вологих приміщеннях (ванни кімнати, душові, тощо) всередині приміщень. Колір – сірий.
Гідроізоляційна однокомпонентна мастика призначена для гідроізоляції стін та підлог в т.ч. у вологих приміщеннях (ванні кімнати, душові, санвузли, тощо) перед облицюванням плиткою. Рекомендується для приклеювання ущільнюючої стрічки.
Полімерна однокомпонентна гідроізоляція
Готова до використання полімерна, армована волокнами однокомпонентна еластична гідроізоляція. Матеріал залишається еластичним навіть при -20°C (згідно зі стандартом PN-EN 14891 тип DM O2). Не містить розчинників, не має неприємного запаху. Застосовується всередині та зовні приміщень, а також для підлог з підігрівом. Колір – сірий.
Призначена для влаштування безшовної гідроізоляції під облицювання керамічною плиткою всередині та зовні приміщень на поверхнях стін та підлоги таких як, тераси та балкони, а також для гідроізоляції вологих приміщень, (ванні кімнати, душеві, санвузли, тощо). Також, застосовується для скріплення тріщин. Рекомендується для приклеювання ущільнюючої стрічки.
Детальніше тут