Що таке гідроізоляція та для чого вона потрібна?

 

Гідроізоляція – це відмінний спосіб захистити конструкції будинків від проникнення та шкідливого впливу води, хімічно-агресивних рідин, стічних вод тощо. Вона забезпечує оптимальну експлуатацію споруд та підвищує їхню довговічність.

 

Як класифікують гідроізоляційні системи?

 

Розрізняють протифільтраційну та протикорозійну гідроізоляцію.

Протифільтраційна гідроізоляція здатна запобігати проникненню води у підземні та підводні споруди (зокрема, підвали, фундаменти), просочуванню через підпірні гідротехнічні споруди та витіканню води з басейнів, резервуарів.

Водночас протикорозійна гідроізоляція захищає приватні будівлі від негативного впливу мінералізованих ґрунтових вод, морської води, стічних вод промислових підприємств, атмосферної вологи (наприклад, надземні металеві конструкції), а також від корозії, спричиненої блукаючими струмами.

 

Види гідроізоляційних матеріалів

 

1.За видом гідроізоляційних матеріалів

На сьогодні існує чимало гідроізоляційних матеріалів. Для того, щоб легше було зорієнтуватися під час вибору, варто знати їхні види та головні характеристики:

2. За способом нанесення:

3. За станом матеріалу:

4. За стійкістю до водного навантаження:

 

Методи виконання гідроізоляцій

 

На будівництві зазвичай використовують такі методи виконання гідроізоляції:

 

 

Перед тим, як купувати гідроізоляційний, необхідно визначитися із завданнями гідроізоляції. Варто також зауважити, що правильний підбір цього гідроізоляційного матеріалу можливий лише за умови врахування індивідуальних особливостей кожної будівлі, а також кліматичних умов. Тому компанія MC-Bauchemie пропонує вам такі варіанти:

 

RD 1 UNIVERSAL

Готова до використання багатофункціональна однокомпонентна гідроізоляція на основі реактивної смоли. Призначена для гідроізоляції будівельних конструкцій в нових будівлях та реконструкції старих споруд. Матеріал залишається еластичним навіть при -20°C та стійкий до контакту з хлорною водою. Не містить розчинників, не має неприємного запаху. Колір – зелений.

Призначена для влаштування безшовної гідроізоляції всередині та зовні приміщень на вертикальних та горизонтальних поверхнях на більшості типів основи (див. придатні основи). Висока стійкість до дії УФ-випромінювання дозволяє використовувати матеріал для гідроізоляції та ремонту дахів (шифер, метал, керамічна та бітумна черепиця, тощо). Висока еластичність та здатність до перекриття тріщин дозволяє використовувати матеріал для гідроізоляції фундаментів, плит перекриття, балконів, терас на позитивний тиск води. Стійкість до дії хлорованої води дозволяє використовувати гідроізоляцію для облаштування басейнів, водних об’єктів в ландшафтному дизайні, тощо. Також, застосовується для скріплення тріщин, гідроізоляції проходів труб та комунікацій в будівельних конструкціях.

Детальныше тут.

 

Гідроізоляція підвалів

 

2-компонентна гідроізоляція, призначена для захисту підвальних та цокольних приміщень (погребів, гаражів тощо) від дії негативного та позитивного тиску води до 0,5 МПа у випадках, коли неможливо зробити належну зовнішню гідроізоляцію. Матеріал має високу адгезію до більшості видів мінеральних основ та може використовуватись всередині та зовні приміщень. Колір – сірий.

Призначена для гідроізоляції недеформівних мінеральних основ зовні та всередині будівель від дії негативного та позитивного тиску води до 0,5 МПа. Може використовуватись як по вертикальним, так і горизонтальним основам (в т.ч. стіни, цементні стяжки та штукатурки, мурування, тощо). В разі використання для гідроізоляції підлоги рекомендується подальше облицювання плиткою для захисту від механічних пошкоджень. Для герметизації стиків ти примикань стіна-підлога рекомендується використовувати гідроізоляційну стрічку.

Детальніше тут

 

Мастика для безшовної гідроізоляції

Готова до використання полімерна однокомпонентна мастика для влаштування безшовної гідроізоляції під облицювання керамічною плиткою. Призначена для використання у вологих приміщеннях (ванни кімнати, душові, тощо) всередині приміщень. Колір – сірий.

Гідроізоляційна однокомпонентна мастика призначена для гідроізоляції стін та підлог в т.ч. у вологих приміщеннях (ванні кімнати, душові, санвузли, тощо) перед облицюванням плиткою. Рекомендується для приклеювання ущільнюючої стрічки.

Детальніше тут

 

Полімерна однокомпонентна гідроізоляція

Готова до використання полімерна, армована волокнами однокомпонентна еластична гідроізоляція. Матеріал залишається еластичним навіть при -20°C (згідно зі стандартом PN-EN 14891 тип DM O2). Не містить розчинників, не має неприємного запаху. Застосовується всередині та зовні приміщень, а також для підлог з підігрівом. Колір – сірий.

Призначена для влаштування безшовної гідроізоляції під облицювання керамічною плиткою всередині та зовні приміщень на поверхнях стін та підлоги таких як, тераси та балкони, а також для гідроізоляції вологих приміщень, (ванні кімнати, душеві, санвузли, тощо). Також, застосовується для скріплення тріщин. Рекомендується для приклеювання ущільнюючої стрічки.

Детальніше тут