Гідроізоляція фундаменту

 

Для чого потрібна гідроізоляція фундаменту?

 

Фундамент знаходиться безпосередньо в ґрунті, тому постійно контактує з вологою і потребує додаткового захисту. Гідроізоляція — щільний водонепроникний шар, який захищає будівельні конструкції від проникнення вологи.

Гідроізоляція:

 

– не дозволить зруйнувати основу через розширення води, яка накопичується в порах фундаменту;

– допоможе захистити фундамент від появи грибка та цвілі;

– не пропустить воду через плити будинку;

– унеможливить поширення вологи в капілярах від фундаменту до стін будинку.

 

Вибір типу гідроізоляції залежить від виду навантажень і тривалості впливу води на споруду. Волога в грунті присутня завжди, але тривалість і кількість впливу вологи на конструкцію може змінюватися. Перш за все від гідрологічних умов у місці будівництва (наявність підземних грунтових вод і поверхневих вод), глибини закладання фундаменту, інтенсивності атмосферних опадів, щільності міських воопровідних і каналізаційних комунікацій  і цілого ряду інших чинників.

 

Види гідроізоляції фундаменту

 

Найчастіше гідроізоляцію фундаменту поділяють за методом нанесення та принципом дії. Згідно з цим критерієм виділяють:

 

– Рулонну. Рулонна або обклеювальна гідроізоляція передбачає приклеювання певних матеріалів і застосовується тільки на зовнішніх поверхнях будівель. Рулонна гідроізоляція може бути бітумна (найчастіше використовується для обклеювання дахів, рідше для підлоги та фундаменту) та полімерна (має у складі армований поліетилен, тому ідеально підходить для покрівельних робіт).

– Обмазувальну. Обмазувальна гідроізоляція є найпростішим способом рідкої гідроізоляції фундаменту за допомогою різних мастик. Вони можуть бути на основі нафти та бітуму, у вигляді гумо-бітумної суміші, з сухого цементу та мінерального наповнювача або полімерні з домішками бітуму. Такий тип гідроізоляції відрізняє довговічність, екологічність та універсальність використання.

– Ін’єкційну. За допомогою ін’єкційної гідроізоляції розчин вводиться в тріщини, пори та шви фундаменту, тобто ті області, які найбільше потребують захисту від проникнення вологи. Для такої ізоляції використовуються спеціальні полімери, тому вона найчастіше буває на основі епоксидних, поліуретанових та акрилатних смол.

– Проникаючої дії. Для використання подібної ізоляції готують суміш з портландцементу, кварцового піску, додають спеціальні присадки та активні хімічні елементи. Завдяки цьому розчин проникає в фундамент та створює нерозчинні сполуки, які забезпечують високий рівень захисту.

 

Основні матеріали для гідроізоляції фундаменту

 

Матеріали для гідроізоляції обираються залежно від виду гідроізоляції та ґрунту, на якому буде розташований фундамент. Усі представлені на ринку матеріали можна умовно розділити на такі групи:

 

1. Гідроізоляційні штукатурні матеріали на основі цементу. Вони досить розповсюджені, мають невелику вартість та не потребують спеціального устаткування.

2. Обмазувальні бітумно-полімерні та поліуретанові мастики. Мають зручний спосіб нанесення та, висихаючи, одразу утворюють на поверхні безшовний гумоподібний шар.

3. Рулонні бітумно-полімерні матеріали. Створюють щільну захисну оболонку та захищають фундамент від утворення тріщин.

4. Рулонні полімерні мембрани. Як і бітумно-полімерні мембрани, створюють щільну захисну оболонку зі спеціалізованого полімерного матеріалу. Захищають від агресивної дії середовища та гідростатичного тиску води.

5. Гідроізоляційні матеріали проникаючої дії. Виглядають як сухі суміші, з цементу, кварцового піску та хімічно активної частини.

6. Ін’єкційні матеріали. Серед найпопулярніших матеріалів такого типу  –  метилакрилатні гелі та поліуретанові ін’єкційні речовини або композиції на основі епоксидних смол.

 

Якісна гідроізоляція допоможе фундаменту прослужити якомога довше та збереже поверхню від передчасного руйнування.

 

Пропозиція від MC-Bauchemie

 

Гідроізоляція підвалів

2-компонентна гідроізоляція, призначена для захисту підвальних та цокольних приміщень (погребів, гаражів тощо) від дії негативного та позитивного тиску води до 0,5 МПа у випадках, коли неможливо зробити належну зовнішню гідроізоляцію. Матеріал має високу адгезію до більшості видів мінеральних основ та може використовуватись всередині та зовні приміщень. Колір – сірий.

 

Призначена для гідроізоляції недеформівних мінеральних основ зовні та всередині будівель від дії негативного та позитивного тиску води до 0,5 МПа. Може використовуватись як по вертикальним, так і горизонтальним основам (в т.ч. стіни, цементні стяжки та штукатурки, мурування, тощо). В разі використання для гідроізоляції підлоги рекомендується подальше облицювання плиткою для захисту від механічних пошкоджень. Для герметизації стиків ти примикань стіна-підлога рекомендується використовувати гідроізоляційну стрічку.

 

Більше ТУТ

 

RD 1 Universal

Готова до використання багатофункціональна однокомпонентна гідроізоляція на основі реактивної смоли. Призначена для гідроізоляції будівельних конструкцій в нових будівлях та реконструкції старих споруд. Матеріал залишається еластичним навіть при -20°C та стійкий до контакту з хлорною водою (згідно зі стандартом PN-EN 14891 тип RM O2P). Не містить розчинників, не має неприємного запаху. Колір – зелений.

 

Призначена для влаштування безшовної гідроізоляції всередині та зовні приміщень на вертикальних та горизонтальних поверхнях на більшості типів основи (див. придатні основи). Висока стійкість до дії УФ-випромінювання дозволяє використовувати матеріал для гідроізоляції та ремонту дахів (шифер, метал, керамічна та бітумна черепиця, тощо). Висока еластичність та здатність до перекриття тріщин дозволяє використовувати матеріал для гідроізоляції фундаментів, плит перекриття, балконів, терас на позитивний тиск води. Стійкість до дії хлорованої води дозволяє використовувати гідроізоляцію для облаштування басейнів, водних об’єктів в ландшафтному дизайні, тощо. Також, застосовується для скріплення тріщин, гідроізоляції проходів труб та комунікацій в будівельних конструкціях.

 

Більше ТУТ